Банний Чемпіонат на виставці Dacha+Sauna Expo 2021

Чемпіонат України з Банної Майстерності, який проходив у межах виставки був відновлений з 2016 року. Для цього спеціально була побудована баня (ПП «Брусик») з великим панорамним інноваційним вікном, що не запотівало від гарячої пари (ЕGT). Також споглядати за дійством паріння можна було з величезного LED екрану, на який виводилось зображення через камеру, встановлену у бані. Баня була облаштована фінською електрокам’янкою HARVIA, яку люб’язно надала компанія «Світ Саун».
Організаторами Чемпіонату виступили виставкова компанія Parus Expo Media, Асоціація банного бізнесу України та Федерація спортивного паріння України.

Чемпіонат та розвиток банної культури України в якості спонсорів підримали:
ТОВ «Парус Експо Медіа», ПП «Брусик», Світ саун, Українська банна компанія HotPeppers, Energy Glass Tehnologies, «Банька»!, youtube канал ProBani, журнал PROMaison.

Суддівська колегія:
Олександр Гроцький – головний суддя, суддя міжнародної категорії, президент Федерації спортивного паріння України, член правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація банного бізнесу України», керівник Програми навчання персоналу «Міжнародної академії банного мистецтва» Макбі;

Судді:
Ольга Русанова – майстер банного мистецтва (лазня, хамам), банщик, парильник; лектор-викладач для масажистів, естетист, спа фахівців;
Віталій Марченко – суддя міжнародної категорії, дворазовий чемпіон (1 місце) Міжнародного чемпіонату з паріння (2009р. Фінляндія, 2011 р Литва)
Олександр Биченко – банний експерт з 20-ти річним досвідом роботи. Активний наставник та вчитель багатьох банних майстрів. Учасник банних чемпіонатів.
Євгеній Куц – майстер банного мистецтва, банщик, парильник, банний експерт. Призер загальнонаціональних та міжнародних чемпіонатів:Руська баня 2010 – 3 місце, Чепіонат України 2011 року – 2 місце, 3-rd International Lambasting Championship 201, Кубок Європи 2012.

Для участі у Чемпіонаті представники банних клубів та шкіл прибули з усіх куточків України:

Олександр Бенедик
Александр Яремчук
Володимир Важник
Євген Бачинський
Сергій Крикун
Меладзе Станіслав Сергійович
Ступак Лариса Дмитрівна
Жеребцов Олександр
Василь Комаров
Шатіла Андрій Валентинович

Переможцями Чемпіонату України з банної майстерності 2021 за результатами голосування стали:

I місце Андрій Шатіла, м. Херсон.
II місце Лариса Ступак, м. Одеса
III місце Сергій Крикун, м. Харків

Захід вже набув розголосу в міжнародних банних спільнотах. Організатори та переможці отримували гарячі вітання від любителів бані з різних країн, що уважно спостерігали за дійством.

До наступних зустрічей!