Тренди Ambiente 2020

Ambiente 2020 задала три основних напрямки розвитку предметного світу, серед яких кожен виробник і споживач зможе знайти для себе найбільш близьку інтерпретацію

 • ХУДОЖНІ + РІЗНОМАНІТНІ / ARTISTICAL + DIVERSE
  Стиль, що перетворює життєвий простір в персональний тривимірний колаж. Завдяки своїй артистичності, незвичайним квітам і різноманітності комбінації, він створює середовище з стимулюючим ефектом. Багата, далека від нейтральності, палітра складається з освіжаючої суміші яскравого апельсина, соковитою малини, молочних відтінків, бурштинового меду і небесної блакиті. У цій міждисциплінарній і багатоплановій взаємодії мистецтва, ремесел і цифрових технологій головну роль грає «контрольована випадковість» або, іншими словами, імпровізація. Кожен об’єкт має свій унікальний характер, який досягається шляхом творчого використання різноманітних матеріалів, незвичайних технологій, нетрадиційних тем і особливих форм.
 • З ФОРМОЮ + ПОМ’ЯКШЕНІ / SHAPED + SOFTENED
  Цей тренд про скульптурності і м’якості форм, коли функціональні меблі та інші предмети інтер’єру знаходять виразний силует, що робить їх схожими на скульптуру. Потужний візуальний ефект посилюється завдяки нейтральній палітрі приглушених кольорів з переважанням відтінків білого і сірого, іноді теплих, а іноді холодних. Поверхні предметів гладкі, м’які або текстуровані. Скло сатиноване або прозоре. Бездоганний фарфор і груба кераміка привертають увагу як візуально, так і своїми тактильними якостями.
 • ЧІТКІ + АРХІТЕКТУРНІ / PRECISE + ARCHITECTURAL
  Джерелом натхнення для даного напрямку служать архітектура та індустріальна естетика. Звідси і колірна гамма з відтінками «цегли», «цементу», «іржі» і т. п., і використання зеленого, «пляшкового» скла. Поєднання високоякісних матеріалів, геометричних форм, чітких ліній створює мінімалістську атмосферу, яку усічених приглушене світло і відтінки нічного неба. Фокус в інтер’єрах на предметах першої необхідності і їх функціях.
  Завдяки пошуку нових комбінацій створюється затишна, клубна атмосфера, в якій головний акцент робиться на естетиці матеріалу. Терраццо, «обвуглене» дерево, скло, сталь, бронза, поверхні з матовою обробкою або ефектом приглушеного блиску створюють гармонійні комбінації зі шкірою, важкими тканинами, такими як оксамит, твід, букле і велюр, а також з геометричними орнаментами і строкатими візерунками.

Про інші тенденції читайте у повній версії статті в журналі PROMaison (c.20-25)